SPEKTROMETR

Spektrometr marki BRUKER, model S1 SORTER jest urządzeniem wykonującym pomiar składu chemicznego (od Mg-magnez do U-Uran) szerokiego zakresu typów materiału, tj.: metale, plastik, osady, gleba.
W postaci pistoletu i z użyciem przenikającej wiązki 
RENTGENA (X-RAY), szybko
i precyzyjnie skanuje wybrany surowiec prezentując wyniki na dotykowym wyświetlaczu 
LCD. A wszystko to za sprawą niezwykłej, nowoczesnej technologii SDD
(Silicon Drift Detector - Krzemowy Detektor Mikropaskowy). Warto nadmienić, iż urządzenie to zostało zaprojektowane w kooperacji z inżynierami NASA.

KOMORA SOLNA

Komora solna typu TQC, model VF7705 jest w pełni wiarygodnym narzędziem umożliwiającym przeprowadzenie PRZYSPIESZONEGO TESTU ANTYKOROZYJNEGO na dostarczanych do firmy MASTPOL surowcach. Badanie polega na umieszczeniu w komorze próbki surowca i poddaniu go na działanie tzw. „MGŁY SOLNEJ”, symulującej warunki morskie. 1H TESTU = 100-TU DNIOM W WARUNKACH MORSKICH. Dzięki tej technologii można szybko i łatwo ustrzec się przed wadliwym materiałem, jeszcze na etapie jego dostawy.

ZNAKOWANIE

„Znakowarka” marki SIC model E9-P62 jest przenośnym urządzeniem umożliwiającym ZNAKOWANIE PRODUKTÓW. Pod postacią pistoletu i z użyciem TECHNOLOGII PNEUMATYCZNEGO GRAWEROWANIA, wybija na płaszczyźnie wyrobu poszczególne znaki zadane przez operatora poprzez graficzny kontroler. SZEROKI ZAKRES MATERIAŁÓW, od plastiku po stal hartowaną, dla zastosowania tej technologii jest tu dodatkowym atutem. Dzięki temu systemowi, nasze wyroby nie zostaną pomylone z produktami konkurencji.